Aydın web tasarım - Nazilli web tasarım

Google Adwors (İnternet Reklamcılığı)

Google Adwors (İnternet Reklamcılığı)

Arama motorlarının önemi vurgulamak isterseniz web siteniz ne kadar güzel ne kadar şık gözükse de insanların size ulaşmasını sağlayan arama motorlarına da uyumlu olması gerekmektedir.  İnternette aradığınız konu hakkında bilgiye en hızlı ve kolay şekilde ulaşmanızı sağlayan Google Arama Motoru dünyanın en popüler web sayfasıdır. İnternet kullanıcılarının büyük bölümü aradıkları bilgiye, ürüne, hizmete google aracılığı ile ulaşmaktadır. Bu nedenle web sitenizin kullanılabilirliği, aynı zamanda Google içersinde nerede yer aldığı ile paraleldir.

Google adwords nedir? 
Google reklamları web sayfanızın Google içersinde birinci sayfada yer almasını sağlamaktadır. Web siteniz hangi konu üzerine tasarlandıysa o konuyu en iyi şekilde anlatan kelime ve kelimeler ile adwords kaydınız yapılır. Adwordse girdiğiniz kelimeler baz tutularak, o kelimeleri arayan bir internet kullanıcısına reklamınız gösterilerek web sitenize tıklaması sağlanır. 

Maliyet Nedir? 
Google adwords reklamlarının belirli bir fiyatı yoktur. Google'da önemli olan web sitesinin tanıtımı için ayrılan bütçedir. Tanıtımı için daha yüksek bütçe ayıran web siteleri Google reklamları bölümünde daha fazla gösterilecektir.
Yani Google'a yatırdığınız para ne kadar çok olursa reklamınız o kadar fazla gösterilecektir. Ancak web sitenizin içeriği ile aynı içeriğe sahip çok fazla rakip websitesi yoksa Google reklamlarına ayıracağınız bütçenin de fazla olmasına gerek yoktur. 
Nasıl Reklam Veririm
Nazilli Web Tasarım ile Google'a reklam verebilirsiniz. Nazilli Web Tasarım web sitenizin içeriğini ve web üzerindeki yayılımı üzerine bir rapor çıkardıktan sonra size Google'dan verim alabilmeniz için gerekli en az bütçeyi söyler.


 

×